Edelweiss cup


V sobotu 5.9.2009 sa uskutočnilo 3. kolo Edelweiss cupu – Slovenského pohára mládeže na stene Pavúk v Banskej Bystrici. Za účasti 37 pretekárov bolo poznať, že pretekárska sezóna sa po prázdninovej pauze ešte úplne nerozbehla a poniektorí dokonca ešte dovolenkovali (Obr.: traverz sa šiel z ľava do prava a v tej štruktúre naľavo som sa šmykol).

Ako je už u nich zvykom snažili sa preteky voľačím spestriť a okoreniť, aby si pretekári dobre zaliezli a ukázali čo v nich je.

Staviteľ Matez najskôr pripravil štyri ľahšie (okolo šestky), pre mladých do 12 rokov a štyri trochu ťažšie (sedem až sedem plus), pre kategóriu do 15 rokov a XXL. Cesty (väčšina z úplne nových chytov, ktoré sa na Slovensku objavili prvýkrát), sa celkom podarili, pretože najlepší vo svojich kategóriách dokázali dať všetky topky.

Po krátkej pauze prišli na rad dve lahôdky – cesta na rýchlosť, bodovala sa tak, že najrýchlejší mal toľko bodov, koľko bolo v kategórii štartujúcich a každý ďalší o jeden bod menej, (cestu na rýchlosť majú mladí v programe na zahraničných pretekoch a na ktorej sa prvýkrát na Slovensku meral čas elektronicky s presnosťou na stotiny sekundy) a najväčšia bandaskovina – nekonečný traverz po oblinách a malých lištách. Všetkým bolo jasné, že v ňom sa bude rozhodovať o víťazoch.

V štyroch cestách som dal jeden TOP, v ďalších troch cestách som prešiel cestu za polovičku(nebyť tých bandasiek mohol som dať všetky TOPky) ale život je ... a dostal som bandasky. Cesta na rýchlosť dopadla dobre (bol som medzi tými dobrými :). Nekonečný traverz som preliezol do polovičky,(čo som bol aj ja prekvapený že až tak ďaleko :) kde sa mi šmykla ruka(úsek jeden z najťažších) a spadol som.

Umiestnil som sa v celkovom poradí 8 z 11pretekárov v kategórii XXL. Zo svojím výkonom som spokojný. Dúfam že nabudúce sa umiestnim 7 a vyššie.

Maroš