Máme nových cvičiteľov

Úspešným zložením záverečnej skúšky kurzu cvičiteľov skalného lezenia, ktorý sa uskutočnil 9. - 14. 6. 2009 v Manínskej tiesňave získal náš klub dvoch nových cvičiteľov. Endži a Maroša.

A ja som bol pri tom a môžem dosvedčiť, že to veru nebola len taká dávačka. Kurz začal už v utorok večer a v permanentnom nasadení končil v nedeľu o 19-tej (a nie ako sa predpokladalo že o 13.00). Ráno po raňajkách dvoj až troj hodinové teoretické prednášky, potom prax na skalách a veru občas aj za dažďa, večer hodinku na večeru a zas prednášky, ktoré trvali zhruba do polnoci a pri technike materiálu dokonca do 02:00 hod.
No je to za nami a pri účasti 18 frekventantov z celého Slovenska si myslím, že Humenčania nezahanbovali a Endži patrila k najlepším (myslím, že po inštruktorovi bola vôbec najlepšia – fakt). Niekedy neznamená, že ak má frekventant veľa otázok, že nič nevie (ako si iste niektorí mysleli), ale že si len overuje svoje znalosti a utvrdzuje sa o ich správnosti. To sa aj potvrdilo pri záverečných skúškach – praktickej záchrane spadnutého spolulezca, kedy mnohí frekventanti prekvapili svojou neznalosťou základných vedomostí a zručností.
Vďaka kurzu cvičiteľov sme sa naučili aj si preverili a ozrejmili doterajšie znalosti, čo určite prispeje k zvýšeniu bezpečnosti pohybu na cvičných stenách a skalách nielen nás, ale aj našich terajších a budúcich zverencov.
No aby som nezabudol: Endži a Maroš ..........................................G R A T U J E M v mene svojom aj v mene všetkých terajších i budúcich priaznivcov lezenia.


Fáza vysvetľovania


Overovanie frekventantmi


Otázky a odpovede


Ukážky techniky lezenia


Istiaci štand


Jožov štand


Jožo vegetí


Jožo nevegetí


Endžina dumka


Istenie


Lezenie na černokňažníkovi


Zlanenie Manín, Verdon


Radosť pri zlanení


Konečne zem alebo škodaaaa


Umelá stena v P. Bystrici


Teória


Vysvetľovanie na umelej stene


Najmladšia účastníčka


Romantika


Nácvik záchrany


Úpešná záchranárka


Záverečná skúška, záchrana


Fuška čo


Atmosféra skúšok

Komentáre

Blahoželám Endži a Marošovi.

Blahoželám Endži a Marošovi. Kto organizoval ten kurz?

Kurz organizoval James -

Kurz organizoval James - www.james.sk/horoskola ale dominantným lektorom kurzu bol Dušan Zajac - www.rockstar.sk - super chlapík :-)