Lezenie na Dreveníku

1. máj 2009
Po radosti z lezenia na Podskalke pri Humennom sme si hodili typ na Dreveník pri Spišskom hrade. Keďže nie každému vyhovoval termín 1.a 2. mája, zhodli sme sa na jednodňonke.
O ôsmej vyrazili z Humenného na dvoch autách Marcel, Endži s Denisou a Miňom s Táničkou v jednom aute a Luigi s Valikou a Maroš s Maťom v druhom.

O desiatej nás už uvítal pohľad na skaly v obci Hodkovce a o pár metrov aj muflón a stádo mladých sŕn a jeleníkov. K skalám oblasti Raj I. to trvalo asi 10 minút pomalinkým krokom a už sme sa zložili pod skalami. Na moje počudovanie sa Denisa hneď chytila prvého konca lana a s Endžiným istením vytiahla prvú cestu s obtiažnosťou 4. Rozliezli sa aj Maroš s Maťom a postupne všetci Humenčania. Metodický dozor nad lezením mali Marcel, Valika a Luigi. Skaly Dreveníka nás celkom tešili aj napriek dosť nepríjemnému severnému vetru, ktorý dosť odobral z pohody lezenia.

Samotná skala je travertínová s dĺžkou ciest od 10 do 20 metrov a obtiažnosťou 4 až 8. V tento deň nás asi najviac potrápila cesta Sedempádová s variantom odbočenia na previsík vpravo. Celý deň nás dosť vyčerpal a tak sme sa na záver rozhodli obzrieť si aj oblasť Peklo vzdialený 10 minút od Raja. Je to nádherná oblasť s výrazným kaňonom a skalnými stenami vyššími ako v Raji. No keďže sa deň blížil k večeru a k hokejovému zápasu Slovákov s Čechmi pomaly sme sa zakvitnutou lúkou pobrali k autám a naspäť domkov.

Myslím, že sme všetci prežili krásny deň a určite sa každý teší na budúce lezenie, ktoré prináša radosť a uspokojenie nad prekonanými ťažkosťami.

obr.
Dreveník

obr.
S muflónom

obr.
Dreveník

obr.
Denisa vytiahne prvú cestu

obr.
Dendy v akcii

obr.
Endži istí a Tánička kontroluje

obr.
Občas lezieme viacerí

obr.
Asi najviac liezla Endži

obr.
Táňa lezie s istením zhora

obr.
Marcel a Luigi metodicky dozerali

obr.
Miňo pozorne pozoruje

obr.
Maroš s Luigim v akcii

obr.
Sedempádová, nový variant, nás potrápila

obr.
Endži v Sedempádovej

obr.
Luigi v Sedempádovej

obr.
Miňo sa vytešuje na skalách

Komentáre

spowed Táničky...hh

Už ľutujem ze som flákala...že som málo liezla,že som strachoput((ja za to nemôžem)uz nebudem,dufam...),ale aj tak som sa trosku prekonala,že som isla bočnou(drastikúš cestou pre mňa) cestou hore a dole...bolo to super...ešte že som sa prekonala. Hore bola veľká HALUZ. Dúfam, že pôjdeme zasa co najskôr , a sľubujem(tak trošku), ze budem liezt,budem sa snazit liezt (aj tak trošku flákat,ale len trošičku). Bol to supééér zaplnený dníček.ODKAZ PRE JOžKA: už sa budem snažit aj na našej stene, minimálne 3 cesty bez odsedu vytiahnem. Jožko počujes? awojjjte

DREVENIK 4-EVER (FOREVER)

Ajoj Tanička, ta pozor! Bo čo

Ajoj Tanička, ta pozor! Bo čo raz napisane to plati. Som zvedavy aka si "žena". či si dokažeš stať za slubom . Možno ten tyždeň? Dohodneme sa v stredu na treningu.

Na ten zápas ste sa ponáhľať

Na ten zápas ste sa ponáhľať ani nemuseli... :)