Bardejovská Boulderaction 2009

Na deň D som si dal pre istotu tri budíky, lebo by som určite nevstal. Zobudil ma prvý budík, vypol som ho a spal som ďalej. Zobudil ma druhý budík, zas som ho vypol a spal ďalej ale ten tretí ma už naštval, takže už som vstal. Urobil som si rannú hygienu, pobalil som sa a čakal som na Jožka kedy po mňa príde. Prichystal som sa trosku skôr tak som si ešte zdriemol v kresle.

Zrazu mi prezvonil Jožko, samozrejme ma zobudil, obliekol som sa a išiel som k autu. Nasadol som do auta a mohli sme ísť. Jožko mal na pláne zalyžovať si a ja zabouldrovať.

Keď sme prišli do Bardejova, rozlúčil som sa z Jožkom, zaželal mi veľa šťastia a šli sme každý za svojim. Šiel do Športovej haly Mier pozrieť sa k bouldrovke či tam niekto nebude ale nikto tam nebol. Zvláštne. Asi som prišiel skôr, pomyslel som si a bolo to tak 7:38 a registrácia mala byť až od 8:00hod. 20 min. čakania, ale prežil som. Okolo 8:00 prišiel organizátor pretekov, Dávid, povedal som si konečne, a šli sme k bouldrovke. Bol som tam prvým súťažiacim :-D. Hneď som sa zaregistroval a čakal som, zas na ďalších pretekárov. Keď prišli všetci pretekári a zaregistrovali sa mohlo sa súťažiť. Predtým však musel Dávid vysvetliť pravidlá ako sa bude liezť, aké chyty sa môžu chytať a aké nie, juniory a ženy lezú tie isté bouldre a pod. Začalo sa liezť cca 10:30 hod. Bolo 6 bouldrov, bodovalo sa: ZÓNA, TOP a POKUSY. Liezli sme do cca 13:00. Niekto bol spokojný s výkonom, ktorý podal, niekto zase nie. Konečne čas oddychu, prestávka. Zatiaľ kým bola prestávka chystala sa finálová cesta pre juniorov a pre ženy. Vo finále juniorov a žien boli tri bouldre. Finálovka zbehla veľmi rýchlo. Keď doliezli bola krátka pauza na premontovanie chytov na mužský boulder. Muži mali len jeden zato poriadne ťažký boulder. Najviac v mužskom finále som sa tešil na Matéza a Humpyho ale nestihol som lebo už som musel ísť.

Mne sa osobne tento ročník Bardejovskej Boulderaction 2009 veľmi páčil. Dúfam že preteky budú aj na budúci rok a že zas budem môcť prísť.
Maroš Valiga

Komentáre

Veľa zdaru

Ahoj Maroš, držím palce a prajem veľa úspechov,
Dušan

Dušan

Diky :D