Športový Voľný lezecký víkend

Ako “vydarenú” možno označiť víkendovú akciu Voľný lezecký víkend, konanú v sobotu a nedeľu 30. a 31. mája.

Deti, mládež, ale aj rodičia mali možnosť vyskúšať si lezenie na umelej lezeckej stene v športovej hale a rodičia sa mohli presvedčiť, že športové lezenie nie je nebezpečný šport, ako sa vo všeobecnosti tvrdí. Deti si odskúšali zdolávať výškové metre, a bojovať s gravitáciou, telesnou váhou, rovnováhou a strachom. Cvičiteľský tím lezeckého klubu Humenné im pripravil ľahšie i ťažké cesty a spoľahlivo deti istil na lane s istením zhora - na udicu, čo znamená, že deti pri odsadnutí nespadli, len voľne viseli a spustili sa, ako na výťahu, čo sa mnohým veľmi páčilo.

Určite, by sa mnohým viac darilo, ak by mali kvalitnejšiu obuv, na ktorej veľmi závisí spoľahlivý postup nahor. Špeciále “lezečky”, ktoré majú tvrdú podrážku, formovanú na využitie aj najmenších stupov pre nohy, si však deti zaslúžia až po prejavení vážnejšieho záujmu o tréningy v lezeckom klube a odlezení aspoň dvoch tréningových mesiacoch.

Počas lezeckého víkendu sa akcie zúčastnilo približne 200 záujemcov, z ktorých niektorí už navštívili prvé tréningy v nasledujúcom tréningovom týždni.
Pre ďalších záujemcov bude asi dôležitý rozvrh tréningov pre mládež do 15 rokov:

Pondelok od 18tej .................. dievčatá
Streda od 18tej ...................... chlapci
Piatok od 18tej ....................... dievčatá aj chlapci, ktorí si ešte neodskúšali ani raz lezenie na stene.

Tréningy vedú cvičitelia športového lezenia a za jeden tréning sa platí 1,5 Eur až do doby dvoch mesiacov, kedy sú ti talentovaní prizvaní na vstup do klubu. Ročné členské je 14 Eur a tréningy sú pre členov bezplatné.
Kontakty, fotogaléria z akcie ako aj iné údaje o klube si môžete nájsť na stránke lezeckého klubu www.lezenie.he.sk

Všetkým návštevníkom lezeckého víkendu ďakuje za prejavenú priazeň

tím Lezeckého klubu Humenné


Príprava pred lezením


Pomoc na začiatku


Detičky sa neboja


Kontrola pred nástupom


Divácka kontrola


Pomáhali aj rodičia


Prišli aj z TV


Atmosféra


Atmosféra


Atmosféra


Atmosféra