Zádielska dolina 3.9.2011

obr. Ani sme nečakali, že sa do Zádielu tento rok dostaneme. Poniektorí, čo neboli, sú určite sklamaní, ale plánovanie bolo rýchle a ďalšie auto už nebolo.

Celý deň bol pohodový, žiadne plašenie alebo trápenie sa v cestách. Už cestou tam sme sa zdržali (plánovane) v Košiciach na Hlavnej. Vlado kupoval lezečky. Skúšal od najlacnejších, ale keďže mu nič nepadlo, tak nakoniec kúpil Miury VS. Ja som z obchodu vyšiel s vibramkami, darčekom od Peti. Ešte sme kúpili niečo na zjedenie a presunuli sa na parkovisko pod dolinou.

Celý deň bolo krásne, nie až tak teplo, aj tak väčšinu času sme trávili v chládku. Na začiatku sme vyšli na Cukrovú Homoľu normálkou, kde sme sa pokochali výhľadom na dolinu. Potom nasledovala cesta, ktorá začína priamo nad tunelom. Aj preto sa volá Priamo z tunela. Je preistená celkom dobre, až na tretí borhák, ktorý je vyššie ako by mohol byť. A po vystriedaní nás všetkých sme sa presunuli pod Oltár. Tu sme poliezli Ovocie a zeleninu, pekná cesta so začiatkom na trenie. Ďalšia cesta bola hneď napravo, o niečo ťažšia, ale nie moc a ako poslednú sme skúsili Smädný Mních s dolezom do zlaňáku pre Ovocie a Zeleninu. Takže nie tak ako sa má, ale prelez z jednej cesty do druhej bol zaujímavý a obtiažnosť cesty Smädný Mních sa zdvihla zo VI na cca VII-/VII.

Po tejto ceste už bolo celkom neskoro, a preto sme sa rozhodli pre návrat do HE s prestávkou v Optime.

Krásna dolina, ale lezenie pre nás až keď sa zlepšíme. Takže po trénovaní sa tu znova ukážeme, snáď ešte za tento náš terajší život.

Dušan

obr
Vyrážame do doliny

obr
Naše dievčatá

obr
V doline

obr
Pohľad zo sedla pod Homoľou

obr
Vlado sóluje na Cukrovú Homoľu

obr
Monika ma istí o kramľu

obr
Pohľad na Oltár

obr
Denisa dolieza na vrchol Homole

obr
Druhá dvojka Peťka s Monikou

obr
Vrcholovka

obr
Pred Tunelom

obr
Peťka lezie cestu Priamo z tunela

obr
Vlado tiež, zaujímavý začiatok

obr
Denisa nad tunelom z tunela

obr
Monika obchádza najťažší úsek

obr
Pod Oltárom

obr
Vlado lezie na trenie (asi Ovocie a zelenina)

obr
Monika v Ovocí a Peťka niečo napravo

obr
Denisa a ja

obr
Vlado, Dušan, Peťka, Monika, Denisa