Víkend na chate v Palote 24.-26.2.2012

obr.
V piatok večer sme vyrazili na troch autách. Jožuch, Peťo, Tóno, Vlado, Monika, Angie, Denisa, Janka, Juraj, Peťa, Dušan, Maroš, Ja a v sobotu sa pridal aj Jožko. Cesta za Medzilaborcami bola zaujímavá, keďže bol odmäk a na ceste asi 10 cm mokrého snehu, tak miestami trebalo tlačiť.

obr.
Po príchode do Paloty sme sa rozdelili. Dievčatá šli prešľapávať cestu k chate. Chalani ostali odpratávať sneh, aby bolo kde zaparkovať autá. Odpratávalo sa celkom fajn, mali sme len jednu lopatu, tak na striedačku. Medzitým, aby nebolo zima, tak sme sa zahrievali rumom.
obr.
Po príchode na chatu sme zakúrili a zistili, že voda je zamrznutá, tak sme ešte chvíľu hľadali studničku. Najprv trošku blbým smerom, ale neskôr nám Tóno ukázal cestu. Potom sa dali do varenia guľášu. Hlavný šéfkuchár bol Jožuch, ale pomáhal každý. Pri varení nasledovalo veľa spoločných prípitkov. Nálada stúpala, Peťo a Denisa nám hrali na gitare, guľáš rozvoniaval a okolo pol 2 bol už hotový. Každý sa dal rýchlo do jedenia, lebo tej vôni sa nedalo odolať. Teda až na Moniku, tej sa tam nepáčilo mäso... Po výdatnej večeri sa poniektorí začali ukladať na spánok, a niektorí pokračovali v "debatách" ani neviem radšej do koľkej:)
obr.
V sobotu ráno došiel Jožko. Kto mal, tak si obul lyže a šlo sa robiť zjazdovku. Dušan Peťka a Ďuro sa vybrali na lyžiach obzrieť okolie, no Ďuro sa po prvom kopci vrátil, keďže sa mu odlepovali pásy. Ostatní sme skákali cez mostík, zjazdovali a padali. Miestami mi to pripomínalo film S tebou mě baví svět, každý šiel na čom sa dalo, Jožko aj na metle. V lyžovaní sa vystriedal každý. Najlepší bol Tóno:)
obr.
Nechýbal ani snehuliak s fľašou nikolausky v ruke, o neho sa postarali Denisa, Peťo, Monika a Jamaika. Potom nasledovala večera, a po krátkom oddychu začalo nočné lyžovanie. Adrenalín nechýbal hlavne pri skokoch, Vlado robil pokroky, Dušan sa vybral bez čelovky a pád dal asi každý:) Ešte nasledovala spoločná nočná foto a zábava pokračovala v chate. Z notebooku sa púšťala hudba a obývačka sa premenila na diskotéku, začala riadna rozbíjačka. Dopili sme všetko čo ostalo, dojedli guľáš a unavený po celodennom vystrájaní šli spať.
obr.
Dušan s Peťou odchádzali kvôli povinnostiam už ráno. Niektorí ešte využili nedeľné dopoludnie na lyžovanie, pár zjazdov a aj pádov. Nasledoval obed a pomaly sa začalo aj upratovanie. Ďuro ešte povykrúcal bez rebríka poistky a vyrazilo sa k autám. Doblo samozrejme štrajkovalo a ani za nič nechcelo naskočiť. Ani hodina špekulovania s batériami nepomohla, no nakoniec pomohlo roztlačenie. Akcia to bola super, už sa teším na ďalšiu chatovačku na Palote.
Majo

obr
Práca na parkovisku

obr
Príprava pred varením

obr
V sobotu o pól siedmej sme stále hore

obr
Deň na chate

obr
Monika s Peťkou trápia Peťa

obr
Snehuliak

obr
Majov dopad po skoku

obr
Jožko

obr
Vlado

obr
Juraj

obr
Janka Jamaika

obr
Posilníme sa výborným guľášom ...

obr
... a ide sa znova von

obr
V noci začína disco

Nasledujú fotky skokov, ktoré pripravil Maroš:

obr

obr

obr

obr

obr

obr

obr

obr

obr

obr

obr

obr

Komentáre

Pekný článok aj fotky, paráda.

Nabudúce urobíme väčší a viac skokov :-)

no neviem kto bude tie fotky

no neviem kto bude tie fotky upravovať :-)

Urobíme video

Urobíme video a bude